Kot Rosyjski

♥ Te wyjątkowo piękne koty dawniej były ulubieńcami królów i carów. Hodowano je nie  tylko ze względu na ich niespotykaną urodę, ale też z powodu ich szczególnego    charakteru. Podobno jeden z carów powierzał swojemu kotu bardzo ważne tajemnice  państwowe.

♥ Dziś te kociaki nadal zachwycają swoją lśniącą srebrnoszarą czy  wręcz niebieską sierść. Wciąż ceni się je za to, że nawiązują  specyficzną, bardzo bliską więź ze swoim właścicielem, są mu wierne i  oddane. Lubią wspólne zabawy z piórkiem czy sznurkiem oraz  pieszczoty. To, że tak chętnie przebywają w pobliżu swojego pana,  wyróżnia je spośród innych kocich ras.

Ciekawostka

Mówi się, że tam, gdzie mieszka kot rosyjski, panuje szczęście.

♥ Ich wyjątkowość polega też na tym, że łączą bardzo różne cechy – są   spokojne i ciche,  a jednocześnie skore do harców i psot. Niespecjalnie   lubią opuszczać mieszkanie, więc    śmiało można otwierać balkon, bez   obaw, że się wymkną i zgubią.

♥ Kot rosyjski uwielbia podróżować i jest ciekawy wszystkiego, co            nowe.

♥ Aby futro tego kociaka pięknie lśniło, trzeba zapewnić mu nie tylko właściwą dietę, ale też często go głaskać.

Kot Rosyjski

1 Komentarz

  1. Zapraszamy do dodania bloga w serwisie zBLOGowani! Mamy już ponad 2200 blogów z 22 kategorii.
    Należy założyć konto jako bloger i w 2 krokach dodać bloga do serwisu. Nasz robot sam pobiera aktualne wpisy i prezentuje je tysiącom użytkowników którzy codziennie korzystają ze zBLOGowanych. Dla blogera to korzyść w postaci nowych czytelników i większego ruchu na blogu. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.