Kotki – Puchatki Maine Coony

Prakotek zza morza 

Rasa maine coon pochodzi z Ameryki Północne, a dokładnie ze stanu Maine z Nowej Anglii – stąd nazwa. Pradziadkowie maine coonów zamieszkiwali gospodarstwa wiejskie, gdzie pomagali farmerom, polując na myszy i szczury. A jak dostały się do Ameryki? Podobno przybyły tam na statkach wikingów, co by znaczyło, że ta rasa ma już prawie tysiąc lat! 

Pełni Tajemnic

Teraz już wiecie, skąd wzięła się nazwa tej rasy – a przynajmniej jej pierwszy człon. Przydomek „coon” otrzymały podobno dlatego, że ich przodkami była dzika kotka i szop pracz, na którego w Ameryce mówi się „coon” . Inna teoria głosi, że wyjątkowo przypadli do gustu pewnemu kapitanowi o nazwisku Coon. Która historia jest prawdziwa, na zawsze pozostanie tajemnicą.

Czy wiesz, że…

Choć koty rasy maine coon są wyjątkowo puchate i urocze, one też czasami trafiają do schronisk dla zwierząt. Dlatego jeśli nabraliście ochoty, aby przyjąć do domu takiego kota, sprawdzcie w schroniskach – może w którymś z nich czeka na was kotek puchatek?

Zawsze Razem!

Wszystkie koty rasy maine coon, szybko się przywiązują i uwielbiają towarzystwo właścicieli. Chociaż potrzebują pieszczot i głaskania, nie zapominajcie, że są kotami i tak jak innne koty, nie lubią być do niczego zmuszane.

Maine coony odwdzięczają się za pieszczoty pełnymi zadowolenia pomrukami…

Nie lubią nudy

Z zachowania są bardzo podobne do kotów domowych. Ważne jest, aby ich właściciele pamiętali, że zabawa i opieka są dla nich bardzo ważne i codziennie potrzebują troski i czułości!

Pobawimy Się?

Najchętniej całe życie spędzały by na zabawie! Do ich ulubionych zajęć należy zabawa w chowanego, polowanie na papierowe kulki i wszystko, co się rusza, a nawet łapanie kropli wody spadających do zlewu. Z nimi nigdy nie będziecie się nudzić!

Czy wiesz, że…

Koty rasy maine coon należą do największych kotów domowych na świecie. Od czubka nosa do czubka ogona mogą mierzyć aż 1, 20 m, a wskazówka wagi pod dorosłym maine coonem może pokazać nawet 12 kg!

Tak jak wszystkie koty dużo czasu poświęcają na higienę, ważne jest, aby właściciele regularnie szczotkowali ich puchate futerko.

Zimy w stanie Maine często są długie i mroźne, dlatego zaopatrzyły się w grube, puchate i wodoodporne futro.

Maine Coon

 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.